Bramy segmentowe to najlepsze rozwiązanie do ogrzewanych garaży, gdyż są wypełnione pianką, co zapewnia oprócz izolacji termicznej również izolację akustyczną. Bramy segmentowe pozwalają na pełne wykorzystanie światła wjazdu, gdyż są montowane za otworem. Segmentowa konstrukcja bramy pozwala na parkowanie pojazdu tuż przed bramą. Bramy segmentowe otwierają się pionowo, a nie tak jak w przypadku bram uchylnych ruchem wahadłowym.

Bramy segmentowe są nie tylko wygodne, ale i bezpieczne. Mechaniczne ryglowanie bramy uniemożliwia jej otwarcie z zewnątrz przez osoby niepowołane. Ponadto segmenty są łączone zawiasami i ściśle do siebie dolegają, przez co niemożliwym jest zakleszczenie się na przykład palców w trakcie jej otwierania lub zamykania.

Ocynkowane sprężyny skrętne wyrównoważające masę własną bram pozwalają na ich uruchomienie przy użyciu minimalnej energii niezależnie od rodzaju napędu. Segmentowy płat bramy wyróżnia się stabilnością i cichobieżnością.

Bramy segmentowe wykonuje się według otworu wjazdu, dlatego zachęcamy do skontaktowania się z nami w celu uzyskania więcej informacji oraz wykonania wyceny.

Przykłady znajdują się w zakładce Realizacje – bramy garażowe.